Nie oszukujmy się – cena zabiegów in vitro to często silny czynnik, blokujący przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu badań. Z rządowego programu skorzysta na razie tylko 15 000 szczęśliwców, podczas gdy potrzebujących jest znacznie więcej. Jeśli z jakichś względów nie możecie wziąć udziału w programie, nie załamujcie się! Są jeszcze inne programy refundacyjne i zniżkowe.
Ile średnio kosztuje in vitro?
Podany koszt to suma, jaką płaci się w doświadczonych, porządnych klinikach, ale… nie zawsze J Te same kliniki często organizują zniżki i programy, które umożliwiają obniżenie ceny zabiegu nawet o 50%! W tym momencie np. InviMed do końca października oferuje 30% zniżkę na in vitro dla Poznaniaków, a cały czas trwa u nich program umożliwiający cięcie kosztów o połowę, w Trójmieście z kolei trwa program „In vitro z sukcesem”. Kliniki co rusz wychodzą z tego typu inicjatywami, by jak najwięcej par mogło zdecydować się na walkę o maluszka.
Co zrobić,
by zniżki i promocje mnie nie ominęły?
Obserwowanie profili FB największych klinik, najlepiej subskrybując ich aktualności. Kliniki zwykle wszystkie promocje ogłaszają w swoich kanałach społecznościowych, a dzięki subskrypcji żaden wpis nie umknie Waszej uwadze.
·
Zaglądanie na nasz-bocian.pl – administratorzy
serwisu regularnie informują o aktualnych zniżkach i programach związanych z
leczeniem niepłodności i in vitro
Mam nadzieję, że opisane przeze mnie narzędzia i
programy komuś się przydadzą:) Obserwujcie bloga – w następnej notatce
planuję zebrać listę gwiazd, które poczęły dzieci dzięki in vitro i
odważyły się mówić o tym publicznie – taka motywacja do tego, by nie kryć się
ze swoim problemem, bo dotyczy on wielu, wielu par!
Pozdrawiam,
Majka
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz